Mateřská školaZa Školou

Lyžařský kurz

LYŽAŘSKÝ KURZ VAŇKŮV KOPEC

Termín kurzu: 31.1.–4.2.2022

Odjezd autobusu cca v 8:10 hod
Návrat cca v 12:00 hod


Lyže přineste bez pásků a obalů. Boty a helmu uložte do podepsané igelitové tašky. 

Hůlky děti nebudou potřebovat! 

Dětem, které nemají vlastní lyžařskou helmu ji poskytneme ZDARMA

Vše (každou část lyžařské výstroje, běžnou obuv,…) viditelně podepište celým jménem dítěte, nejlépe na voděodolné samolepce permanentním fixem. Předejdete tak případné ztrátě.

Zkontrolujte dětem jejich vybavení a nechejte jej seřídit u odborníků.

Za seřízení vlastní výstroje zodpovídají rodiče.

Dítě oblékejte tak, aby autobusem odjíždělo již v lyžařském oblečení vždy přizpůsobeném aktuálnímu počasí. LYŽUJEME ZA KAŽDÉHO POČASÍ!

Doporučujeme:

– zimní bunda, zimní kalhoty 

– termoprádlo

– mikina

– nepromokavé rukavice

– teplé ponožky

– kukla nebo tenká čepice pod helmu

Lyžařské vybavení (lyže, boty) zůstává po celou dobu výuky na Vaňkově kopci.

Vybavení z půjčovny bude přichystáno a seřízeno v pondělí.

Výuka lyžování u nás probíhá v dětském lyžařském parku s lanovým vlekem, a to ve skupinách, do kterých budou děti zařazeny dle jejich dovedností a věku. Výuka pokračuje na veřejné sjezdovce ve chvíli, kdy děti umí bezpečně zastavit a zatočit v pluhu. Pokud bude některé z dětí postupovat ve výuce výrazně rychleji než zbytek skupiny, bude podle možností přeřazeno do vyšší skupiny. V polovině výuky proběhne přestávka na svačinu. Děti budou mít na místě k dispozici teplý čaj.

Poslední den kurzu proběhne lyžařský závod, který je přizpůsoben aktuálním dovednostem dětí.  Každé dítě bude odměněno.
Srdečně zveme všechny rodinné příslušníky
fandit na páteční závody 😉

Závody začnou cca v 9:30 hod.

Prosíme, dbejte na bezpečnost vašich dětí a dodržujte pokyny obsluhy SKI areálu. 

Na sjezdovku i do dětského parku je povolen vstup pouze účastníkům kurzu a návštěvníkům s platnou jízdenkou. Na celý svah, i ty nejmenší závodníky v dětském lyžařském parku, budete mít výborný výhled z dřevěné terasy.


Pokud Vaše dítě onemocní před kurzem, neprodleně informujte paní učitelku.

Další aktuality

Lyžařský výcvik

Naše mateřská škola organizuje lyžařský výcvik pro děti předškolního věku v termínu 15.1.-19.1.2024 (5 dní), a to vždy dopoledne. Výuka lyžování bude probíhat na Vaňkově kopci. Odjezd od MŠ bude v cca 8:00 hod a návrat v cca 12:00…

Návštěva řemeslné dílny v MŠ U Zámku

Ve středu 29.11. navštíví děti ze třídy Sovičky řemeslnou dílnu „VROUBKA A ŠROUBKA“ v MŠ U Zámku. Děti poznají, jak vypadá a funguje svěrák, vrtačka, ruční pila, kladivo aj. V případě nepříznivého počasí dejte…

Uspávání broučků POZOR ZMĚNA TERMÍNU NA 29.11.2023

Zveme rodiče všech našich dětí na podzimní akci: Uspávání broučků. 15. listopadu se potkáme před naší mateřkou školou v 15:30 hodin. Bude následovat společná procházka okolím. Připravte, prosím, dětem vlastní lampion….