Mateřská škola Za Školou 1, Ostrava - Zábřeh, příspěvková organizace

Příspěvková organizace vznikla 1.1.2003 sloučením čtyř mateřských škol: MŠ Za Školou, MŠ Tylova, MŠ Tarnavova a MŠ U Zámku. Kapacita všech škol je 317 dětí, z toho jedna třída pro dvouleté děti a dvě třídy logopedické.

PLAVÁNÍ

JIŽ TENTO ČTVRTEK 25. 4. 2019 ZAČÍNÁ PRO PŘIHLÁŠENÉ PŘEDŠKOLÁKY PLAVÁNÍ. ODJEZD OD MŠ V 7:45 HOD.

DO BATŮŽKU PŘIPRAVTE PLAVKY, RUČNÍK, 2 IGELITOVÉ SÁČKY, PITÍ NA ŠROUBOVÝ UZÁVĚR (NE VE SKLE!), PAPÍROVÉ KAPESNÍKY, MALOU SUŠENKU BEZ ČOKOLÁDY.

PODĚKOVÁNÍ

S radostí tlumočíme poděkování rodiny Lukáška Jendrulka, pro kterého jsme s Vaší pomocí nasbírali a předali celkem 52 kg plastových víček!

Děkujeme a těšíme se na další pomoc.

DIVADÉLKO SMÍŠEK

V úterý 23.4. dopoledne do naší MŠ přijede Divadélko Smíšek s představením

NEPOSLUŠNÉ AUTÍČKO

Cena: 35,- Kč

Akce je hrazena ze SR Mateřídouška, nečlenové zaplatí ve třídě.

INTEGROVANÉ VÝJEZDNÍ CENTRUM

V pondělí 15.4. dopoledne navštíví předškoláci Integrované výjezdní centrum v Ostravě – Dubině. Doprava zajištěna autobusem

VODNÍ SVĚT

Ve čtvrtek 11.4. dopoledne pojedou předškoláci autobusem do SVČ Korunka, kde pro ně bude připraveno promítání pohádek a workshopy na téma Vodní svět.

SBÍRKA PRO MOMENT

Od 15.4 - do 18.4. se opět koná v naší škole sbírka oblečení a věcí z domácnosti pro síť dobročinných second handů MOMENT, která z utržených peněž podporuje denní stacionář Žebřík, Mobilní hospic Ondrášek, Kola pro Afriku, Save Elephants,
CCBC, Lesní klub Bezinka či Společnost pro ranou péči (www.moment-ops.cz)

Přinést můžete oblečení (dámské, pánské i dětské), doplňky, boty, kabelky i bižuterii. Věci by měly být pěkné, nezničené, nepotrhané a bez fleků.

Děkujeme za podporu a pomoc

jarni dilnicky ty

JARNÍ FOCENÍ

V pátek 5.4. od 8.00 proběhne jarní fotografování jednotlivých dětí.

Zájemci se mohou zapsat na připravený formulář, který je k dispozici v jednotlivých šatnách.

DIVADÉLKO SMÍŠEK

Ve čtvrtek 28.3. dopoledne do naší MŠ přijede Divadélko Smíšek s představením

UKVOKANÁ SLEPIČÍ POHÁDKA

Cena: 35,- Kč

Akce je hrazena ze SR Mateřídouška, nečlenové zaplatí ve třídě.

Milí rodiče,

naše mateřské školy jsou zapojeny do projektu „Zdravá školní jídelna“. Cílem tohoto projektu je získávání teoretických znalostí a praktických dovedností směřujících k podpoře správných stravovacích návyků u dětí.

S podporou těchto návyků začínáme již u nejmladších dětí. Nejenže do jídelníčků zařazujeme netradiční pokrmy, ale postupně děti zapojujeme do přípravy svačinek a obědů. Děti se nejprve učí přinášet na stůl tácky s chlebem a později i hrníčky s nápojem. Starší děti se učí přinášet talíř s hlavním jídlem, dolévat nápoj, používat příbor…. Nejstarší děti si od letošního školního roku 1x týdně v rámci dopolední svačinky začaly samy natírat pomazánku na pečivo (tento den bude vždy v jídelníčku označen jako „mazací den“).

Byli bychom rádi, kdybyste procvičovali tyto praktické činnosti také u vás doma a tím nás podporovali v tomto projektu.

Děkuje kolektiv mateřské školy