Mateřská škola Za Školou 1, Ostrava - Zábřeh, příspěvková organizace

Příspěvková organizace vznikla 1.1.2003 sloučením čtyř mateřských škol: MŠ Za Školou, MŠ Tylova, MŠ Tarnavova a MŠ U Zámku. Kapacita všech škol je 317 dětí, z toho jedna třída pro dvouleté děti a dvě třídy logopedické.

logo ova jih

MÁMO, TÁTO,UŽ TO VÍM, ČÍM BUDU SI VYZKOUŠÍM

zal

Mateřská škola Tylova, ve spolupráci se Spolkem rodičů Mateřídouška

a ÚMob Ostrava – Jih, pořádá akci v rámci projektu:

„VÍM, ČÍM BUDU…“

Akce se koná:

8. listopadu 2018 od 15:00 hodin

Přijďte si s dětmi vyzkoušet zručnost a fantazii v některých profesích

a prožít společně příjemné odpoledne. Těšíme se na Vás.

Poděkování

Moc děkujeme, že se Vaše Mateřská škola zapojila do sbírky ček pro našeho syna Lukáška.

Moc si Vaší pomoci vážíme.

Děkujeme dětem za víčka, která pro Lukáška nasbíraly!

Děkujeme také všem rodičům a zaměstnancům MŠ, kteří sbírku umožnili :-)

Lukášek, Marcela, Petr Jendrulkovi

podekovani lukasek

DIVADÉLKO V MŠ

Ve čtvrtek 25.10. dopoledne do naší MŠ přijede Divadélko Smíšek s představením „Tajuplná lesní bajka“.

Cena: 35,- Kč

Akce je hrazena ze SR Mateřídouška, nečlenové zaplatí ve třídě.

KLAUNI Z BALÓNKOVA

V úterý 9.10. dopoledne navštíví naši MŠ Klauni z Balónkova.

Těšíme se na jejich veselé i poučné představení.

VÝLET NA HUKVALDY

Ve středu 3.10. dopoledne pojedou děti ze třídy Beruška, Sluníčko a Květinka na výlet na Hukvaldy.

Děti vybavte batůžkem, ve kterém budou mít pláštěnku, kapesníky, dobře zajištěné pití a malou sladkost- sušenku BEZ krémů a čokolády. Svačinky zajišťuje MŠ.

Prosíme o vhodné sportovní oblečení i obuv. Odjezd v 8.00 hodin od MŠ.

Další informace v jednotlivých třídách.

Školní jídelna zdravě a chutně

Již čtvrtým rokem se kuchařky z naší příspěvkové organizace zúčastňují soutěže „Školní jídelna chutně a zdravě“. Tuto soutěž pořádá Statutární město Ostrava a naše paní kuchařky se umisťují na předních místech.

První rok se v této soutěži umístila na čtvrtém místě paní kuchařka Eva Adamcová z MŠ Za Školou. Druhý rok získala třetí místo paní kuchařka Veronika Kučerová z MŠ Tylova. V třetím ročníku se umístila na čtvrtém místě paní kuchařka Monika Novákováz MŠ Tarnavova.

V červnu letošního roku probíhal čtvrtý ročník soutěže, a to soutěže jednotlivců na téma „Zdraví na talíři, které všem chutná“ a paní kuchařka Veronika Kučerová z MŠ Tylova si vyvařila krásné třetí místo.

Všem kuchařkám moc gratulujeme a přejeme mnoho štěstí i v následujících letech.

DRAVCI V MŠ

Ve čtvrtek 13.9. k nám zavítají sokolníci a představí dravé ptáky, kteří se vyskytují

v naší přírodě.

Cena: 45,- Kč

Akce není hrazena ze SP Mateřídouška, je nutné ji uhradit ve třídách.

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Srdečně zveme všechny rodiče na třídní schůzky, které se budou konat v úterý 11.9. v 15.00 hodin.

Úvodní část proběhne ve třídě Beruška a dále budou pokračovat v jednotlivých třídách.

PŘEJEME VŠEM ÚSPĚŠNÝ VSTUP DO NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU 2018/2019