Mateřská škola Za Školou 1, Ostrava - Zábřeh, příspěvková organizace

Příspěvková organizace vznikla 1.1.2003 sloučením čtyř mateřských škol: MŠ Za Školou, MŠ Tylova, MŠ Tarnavova a MŠ U Zámku. Kapacita všech škol je 317 dětí, z toho jedna třída pro dvouleté děti a dvě třídy logopedické.

VŠEM PŘEJEME HEZKÉ PRÁZDNINY

MŠ Tylova

DIVADÉLKO V MŠ

Ve středu 20.06. dopoledne do naší MŠ přijede Divadélko Smíšek s představením „Dobrodružství ze ZOO“.

Cena: 35,- Kč

Akce je hrazena ze SR Mateřídouška, nečlenové zaplatí ve třídě.

Divadélko nahrazuje představení PLANETA ZEMĚ, kterou z technických důvodů nebylo možno realizovat.

VÝLET DO KLIMKOVIC

V úterý 12.6. dopoledne pojedeme všichni na výlet. Děti si vezmou batůžek, ve kterém bude pláštěnka, kapesníky, dobře zajištěné pití a malá sladkost v podobě sušenky BEZ krémů a čokolády. Svačinky zajišťuje MŠ. Prosíme o vhodné sportovní oblečení i obuv, budeme se pohybovat hlavně na lesní stezce. Další informace v jednotlivých třídách.

Děkujeme mamince Radima ze třídy Sluníčko za krásný a chutný ovocný koš, který nechala udělat pro naše děti k jejich svátku.

pátek 1.6. dopoledne navštíví předškoláci z našich mateřských škol Hotel Clarion, který pro ně opět připravil zábavné dopoledne.

Prosíme rodiče, aby papíry určené do sběru přinesli nejpozději do 31.5. Děkujeme

POVÍDÁNÍ, KTERÉ SE VÁM MŮŽE HODIT

Ve středu 16.5. od 15:30 do 17:30 naši školku navštíví dlouholetá pedagožka a lektorka Jana Tomalová, která se věnuje problematice komunikace a výchovy. Naše společné setkání bude zaměřeno především na usnadnění přechodu dětí z mateřské do základní školy. Těšíme se na Vás !

DEN DĚTÍ

Ve čtvrtek 31.5. oslavíme Mezinárodní den dětí zábavně – soutěžním dopolednem.

Cena : 50,-

Akce je hrazena ze SR Mateřídouška, nečlenové zaplatí v jednotlivých třídách

ZUŠ V DK AKORD

Ve středu 23.5. dopoledne půjdou předškoláci na představení Základní umělecké školy umění v Ostravě - Zábřehu do DK Akord.

SPOLEČNÉ FOCENÍ

úterý 22.5. v 10 hodin proběhne v naší MŠ závěrečné focení jednotlivých tříd.

Těšíme se na hojnou účast a krásné úsměvy!