Mateřská škola Za Školou 1, Ostrava - Zábřeh, příspěvková organizace

Příspěvková organizace vznikla 1.1.2003 sloučením čtyř mateřských škol: MŠ Za Školou, MŠ Tylova, MŠ Tarnavova a MŠ U Zámku. Kapacita všech škol je 317 dětí, z toho jedna třída pro dvouleté děti a dvě třídy logopedické.

"Vím, čím budu"

MŠ Tarnavova 18 ve spolupráci se Spolkem rodičů Mateřídouška,

který získal grant z ÚMOb Ostrava-Jih

v rámci projektu "Vím, čím budu"

pořádá "Tvořivé odpoledne v MŠ i na školní zahradě"

ve čtvrtek 18.10.2018 od 14:30 do 16:00

Srdečně zveme všechny tatínky, maminky a další rodinné příslušníky.

Divadelní představení

Dne 3.10. ve středu navštíví naši MŠ divadlo Letadlo s pohádkou:

"Výprava za ledním medvědem"

Vstupné je hrazeno ze SR Mateřídouška, nečlenové zaplatí 40 Kč.

Fotografie - Rajče

Vážení rodiče, i v letošním roce budeme postupně přidávat fotografie z dění v MŠ na stránky www.mstarnavova.rajce.net

Nově budou fototgrafie zabezpečeny kódem, které vám sdělí p. učitelky na třídách.

Děkujeme za pochopení.

Výlet Hukvaldy - "Za liškou Bystrouškou"

Dne 4.10. ve čtvrtek pojedou děti ze třídy "Beruška" a "Kuřátko" v dopoledních hodinách na výlet na Hukvaldy.

Děti budou mít s sebou: batůžek, pláštěnku, pití, malou sladkost (bez čokolády a krému) a sportovní oblečení, svačinku zajišťuje MŠ

Odjezd z MŠ v 7:45 hod., návrat do MŠ na oběd

"Školní jídelna zdravě a chutně"

Již čtvrtým rokem se kuchařky z naší příspěvkové organizace zúčastňují soutěže „Školní jídelna chutně a zdravě“. Tuto soutěž pořádá Statutární město Ostrava a naše paní kuchařky se umisťují na předních místech.

První rok se v této soutěži umístila na čtvrtém místě paní kuchařka Eva Adamcová z MŠ Za Školou. Druhý rok získala třetí místo paní kuchařka Veronika Kučerová z MŠ Tylova. V třetím ročníku se umístila na čtvrtém místě paní kuchařka Monika Nováková z MŠ Tarnavova.

V červnu letošního roku probíhal čtvrtý ročník soutěže, a to soutěže jednotlivců na téma „Zdraví na talíři, které všem chutná“ a paní kuchařka Veronika Kučerová z MŠ Tylova si vyvařila krásné třetí místo.

Všem kuchařkám moc gratulujeme a přejeme mnoho štěstí i v následujících letech.

TŘÍDNÍ SCHŮZKA

Srdečně zveme všechny rodiče na třídní schůzku, která proběhne dne

12.9.2018 v 15:30 hod. ve třídě Sluníčko

Účast nutná, zejména pro nově přijaté děti do MŠ.

PLAVÁNÍ S ŽABIČKOU

V úterý 11.9. začne přihlášeným předškolním dětem ze třídy "Kuřátka" kurz plavání.

Více informací ve třídě, šatně a na stránkách společnosti www.plavaniszabickou.cz

VÍTÁME VÁS

Všechny srdečně vítáme v novém školním roce 2018/2019.

Přejeme Vám hodně krásných a společných zážitků v naší mateřské škole.