Mateřská škola Za Školou 1, Ostrava - Zábřeh, příspěvková organizace

Příspěvková organizace vznikla 1.1.2003 sloučením čtyř mateřských škol: MŠ Za Školou, MŠ Tylova, MŠ Tarnavova a MŠ U Zámku. Kapacita všech škol je 317 dětí, z toho jedna třída pro dvouleté děti a dvě třídy logopedické.

Vánoční prázdniny

Upozorňujeme rodiče, že v období vánočních prázdnin bude MŠ uzavřena

(24.12.2018 - 1.1.2019).

Provoz bude zahájen ve středu 2.1.2019.

Vánoční posezení u stromečku

Dne 18.12. v úterý oslavíme s dětmi Vánoce v MŠ, zazpíváme si koledy, budeme jíst u slavnostně prostřeného stolu a budeme čekat na "Ježíška", který nám nadělí dárky.

Prosíme rodiče, aby dětem tento den přichystali pár kousků cukroví (bez krému), děkujeme.

"Malujeme Vánoce"

Srdečně zveme všechny rodiče a děti na zábavný a kreativní program s ilustrátorem Adolfem Dudkem:

"Malujeme Vánoce".

Dne 11.12. v úterý v 15:30 hod.

Akce je hrazena ze Spolku rodičů Mateřídouška, nečlenové zaplatí 45,-.

"Mikuláš"

Dne 5.12. ve středu navštíví naši školku "Mikuláš, čerti a andělé" s nadílkou a programem, který zajišťují děti a p. učitelky ze ZŠ Horymírova.

Děti dostanou balíček, který je hrazen ze Spolku rodičů Mateřídouška.

Nečlenové zaplatí za balíček 40,-.

"Klauni z Balónkova"

Dne 4.12. v úterý nás v dopoledních hodinách navštíví "Klauni z Balónkova" se zábavným programem

"O ztracené písničce".

Akce je zdarma pro všechny děti.

"Divadlo - Beruška"

V pondělí 19.11. shlédnou děti v dopoledních hodinách divadelní představení:

"Jak pan myslivec zachránil medvěda" - zvířátka se chystají na zimu.

Vstupné je hrazeno ze Spolku rodičů Mateřídouška, nečlenové zaplatí 40,-.

"Veselé adventní tvoření"

Mateřská škola Tarnavova 18, Ostrava-Zábřeh ve spolupráci se Statutárním městem Ostrava pořádá v rámci projektu "Mámo, táto, společně tvoří se nám báječně" zábavné tvořivé odpoledne:

"Veselé adventní tvoření"

29.11. ve čtvrtek od 14:30 do 16:00

Přijďte si prožít zábavné a tvořivé odpoledne se svými dětmi, všichni jste srdečně zváni.

Vánoční fotografování

Dne 27.11. v úterý v 10 hod. proběhne fotografování s vánoční tématikou. Zájemci o focení odevzdají vyplněné formuláře p. učitelkám na třídě.

Fotografování je možné i se sourozenci.

Podzimní výlet - Bělský Les

Dne 8.11. ve čtvrtek pojedou v dopoledních hodinách děti ze třídy "Beruška" a "Kuřátko" na výlet do Bělského lesa.

Děti budou mít s sebou: teplé sportovní oblečení, batůžek, pití, pláštěnku a malou sladkost (bez krému a čokolády), svačinku zajišťuje MŠ.

Odjezd autobusem z MŠ je v 8:30, návrat na oběd.

"Balónkovo - kouzelnické představení"

Dne 12.11. v pondělí shlédnou děti v dopoledních hodinách

balónkovo-kouzelnické představení s pejskem Ikebarou.

Akce je hrazena ze SR Mateřídouška, nečlenové zaplatí 45,-.