Mateřská škola Za Školou 1, Ostrava - Zábřeh, příspěvková organizace

Příspěvková organizace vznikla 1.1.2003 sloučením čtyř mateřských škol: MŠ Za Školou, MŠ Tylova, MŠ Tarnavova a MŠ U Zámku. Kapacita všech škol je 317 dětí, z toho jedna třída pro dvouleté děti a dvě třídy logopedické.

Srdečně zveme všechny rodiče nově přijatých dětí na informativní schůzku, která se koná 30. května v 15.00 hodin ve třídě Kočička. Účast nutná.

Sportovní den

Zábavné dopoledne plné her a soutěží pořádáme 30. května dopoledne na školním hřišti. S organizací nám pomohou žáci ZŠ Jugoslávská. Sladké odměny a medaile si pak jistě zaslouží všechny děti.

Upozorňujeme všechny rodiče, že přednáška s názvem "Povídání, které se vám může hodit, aneb aby nám bylo dobře...." začíná v 15.00 hodin.

prednaska

Výlet

24. května pojedou děti ze třídy Zajíček a Kuřátko na výlet. Navštíví Hukvaldy, potřebují batoh, pláštěnku, pití. Děti ze třídy Kočička budou mít zpestření na školní zahradě - hry s hledáním pokladu.

Psinec

Předškoláci pojedou do výcvikového střediska policejních psů v Ostravě - Hulvákách 22. května. Policie ČR bude dětem předvádět různé modelové zásahové situace. Děti pojedou MHD a potřebují batoh, pití, pláštěnku.

Den matek

Srdečně zveme všechny maminky na společné výtvarné tvoření ke Dni matek, které pořádáme 16. května v čase od 15 do 16 hodin.

Ve třídě Kočička a Zajíček proběhnou tvůrčí dílničky.

Děti ze třídy Kuřátko mají připravenou pro maminky besídku - krátké vystoupení. Začátek v 15 hodin.

Oznamujeme rodičům, že 16. 5. dopoledne se budou děti společně fotografovat. Tentokrát se jednotlivci či sourozenci fotit nebudou.

Divadlo v Mš

V úterý 15.5. dopoledne dětem dopřejeme krásný zážitek z divadelního představení. Pohádku O Koblížkovi nám zahraje paní Vladimíra Krakovková, která je stálou členkou divadelního souboru Divadla loutek v Ostravě. Vstupné hradí Spolek rodičů.

Den zdraví pro naše předškoláky

Dne 4. května pojedou předškoláci autobusem do Ostravy - Vítkovic. Navštíví Střední zdravotnickou školu v rámci Dne zdraví.Každé dítě si přinese z domova svého plyšáčka, který má nohy a ruce. Bude to jejich pacient, kterého budou se studenty ošetřovat. Ráno děti přiveďte do MŠ již před 7.00 hodinou.