Mateřská škola Za Školou 1, Ostrava - Zábřeh, příspěvková organizace

Příspěvková organizace vznikla 1.1.2003 sloučením čtyř mateřských škol: MŠ Za Školou, MŠ Tylova, MŠ Tarnavova a MŠ U Zámku. Kapacita všech škol je 317 dětí, z toho jedna třída pro dvouleté děti a dvě třídy logopedické.

Děkujeme všem rodičům MŠ Za Školou 1 za obětavou činnost při sběru víček z plastových lahví pro Charitu sv. Alexandra. Podařilo se nám nasbírat 65 kg.

Děkujeme rodičům ze třídy Kočička za finanční sponzorský dar, za který byly zakoupeny koloběžky, houpačka a bezpečnostní helma ( viz fotogalerie ).

Rozloučení se školkou

Spolek rodičů Mateřídouška při MŠ Za Školou ve spolupráci se

Statutárním městem Ostrava

pořádá v rámci projektu "S písničkou je veseleji"

"Rozloučení se školkou"

ve středu 6.6.2018

od 15. 00 hodin

Srdečně všechny zveme na zábavné a hravé odpoledne, během kterého se všichni rozloučíme s dětmi, které půjdou po prázdninách do školy.

V rámci tohoto rozloučení vystoupí děti s připraveným divadelním a hudebním programem.

MDD

Den dětí oslaví 1.6. předškoláci ze třídy Zajíček návštěvou v Clarion Congress Hotelu. Seznámí se s prostorami hotelu, čeká na ně bohatý raut a také soutěže a zábava.

Pro děti ze třídy Kočička a Kuřátko připravujeme Indiánský den, také 1.6. dopoledne na naší zahradě. Na programu budou soutěže, zábava a odměny.

Srdečně zveme všechny rodiče nově přijatých dětí na informativní schůzku, která se koná 30. května v 15.00 hodin ve třídě Kočička. Účast nutná.

Sportovní den

Zábavné dopoledne plné her a soutěží pořádáme 30. května dopoledne na školním hřišti. S organizací nám pomohou žáci ZŠ Jugoslávská. Sladké odměny a medaile si pak jistě zaslouží všechny děti.

Upozorňujeme všechny rodiče, že přednáška s názvem "Povídání, které se vám může hodit, aneb aby nám bylo dobře...." začíná v 15.00 hodin.

prednaska

Výlet

24. května pojedou děti ze třídy Zajíček a Kuřátko na výlet. Navštíví Hukvaldy, potřebují batoh, pláštěnku, pití. Děti ze třídy Kočička budou mít zpestření na školní zahradě - hry s hledáním pokladu.

Psinec

Předškoláci pojedou do výcvikového střediska policejních psů v Ostravě - Hulvákách 22. května. Policie ČR bude dětem předvádět různé modelové zásahové situace. Děti pojedou MHD a potřebují batoh, pití, pláštěnku.