Mateřská škola Za Školou 1, Ostrava - Zábřeh, příspěvková organizace

Příspěvková organizace vznikla 1.1.2003 sloučením čtyř mateřských škol: MŠ Za Školou, MŠ Tylova, MŠ Tarnavova a MŠ U Zámku. Kapacita všech škol je 317 dětí, z toho jedna třída pro dvouleté děti a dvě třídy logopedické.

Velké kouzlení nás čeká 30.4. dopoledne. Čarodějnice, čarodějové a kouzelníci budu plnit různé  úkoly,tančit čarodějnické tance. Bude zábava a legrace. Prosíme rodiče, aby děti už ráno děti oblékli do kostýmů.

Výlet

Příjemné dopoledne zažijeme 17. dubna s dětmi ze třídy Kuřátko a Zajíček. Pojedeme autobusem na Kozí farmu do Havířova v rámci "Projektového dne mimo MŠ". Dětem dejte batoh, pláštěnku a pití. Odjíždět budeme v 7 30 hodin. Vstupné ve výši 150,-Kč/dítě a cca 100,-Kč/dítě za autobus je hrazeno z projektu EU + MŠMT,který získala naše mateřská škola.

Knihovna

Děti ze třídy Zajíček navštíví 16.4. knihovnu v SVČ Gurťjevova ul. v Ostravě - Zábřehu. Dětem prosím, dejte batoh a pláštěnku.

Velikonoční dílničky

Srdečně zveme rodiče na tvořivé odpoledne, které se koná 10. dubna od 14. 30 hodin.

Vodní svět

Děti ze třídy Kuřátko a Zajíček pojedou autobusem 10. dubna do Střediska volného času Korunka v Ostravě - Mariánských Horách. Zábavné dopoledne pod názvem "Vodní svět" bude plné her a pohádek. Autobusem budeme odjíždět v 8.15 hodin. Dětem dejte batoh a pití, svačinku budou mít v rámci školního stravování.

Klauni z Balónkova

Změna termínu: představení bude 24.4.

8. dubna dopoledne se budeme těšit na Zašmodrchanou pohádku. Klauni nám předvedou svá kouzla, bude legrace a zábava. Vstupné hradí Spolek rodičů.

Městská policie

1. dubna proběhla v naší mateřské škole další beseda s předškolními dětmi, tentokrát na téma: chování a prevence v dopravním provozu.

Sbírka pro Moment

Naše mateřská škola spolupracuje s obecně prospěšnou organizací Moment ČR, která prostřednictvím provozu sítě dobročinných obchodů pod názvem MOMENT charity shops finančně podporuje další neziskové organizace. Více informací najdete na www.moment-ops.cz

Vážení rodiče, i vy se můžete aktivně podílet na této sbírce. Darujte oblečení, hračky, věci z vaší domácnosti ( viz leták v šatně ), které už sami neupotřebíte. Takové, o kterých si myslíte, že by jiného mohly ještě potěšit. Pěkné, nepoškozené a funkční. Vaše nepotřebné věci získají druhý život a pomohou potřebným.

Sbírka v naší MŠ začíná 15. března. Věci předejte p. učitelce na třídě.

Milí rodiče,

naše mateřské školy jsou zapojeny do projektu "Zdravá školní jídelna". Cílem tohoto projektu je získávání teoretických znalostí a praktických dovedností směřující k podpoře správných stravovacích návyků u dětí.

S podporou těchto návyků začínáme již u nejmladších dětí. Nejenže do jídelníčků zařazujeme netradiční pokrmy, ale postupně děti zapojujeme do přípravy svačinek a obědů. Děti se nejprve učí přinášet na stůl tácky s chlebem a později i hrníčky s nápojem. Starší děti se učí přinášet talíř s hlavním jídlem, dolévat nápoj, používat příbor. Nejstarší děti si od letošního školního roku 1x týdně v rámci dopolední svačinky začaly samy natírat pomazánku na pečivo ( tento den bude vždy v jídelníčku označen jako "mazací den" ).

Byly bychom rády, kdybyste procvičovali tyto praktické činnosti také u vás doma a tím nás podporovali v tomto projektu.

Děkuje kolektiv mateřské školy.

Beseda s nevidomým panem Holbou

Letos znovu k nám příjde nevidomý p. Holba se svým vodícím pejskem. Bude to 27. března dopoledne. Díky svému poutavému a zajímavému vyprávění se děti seznámí s nevidomým člověkem, a také jak mohou nevidomým lidem děti i rodiče pomoci při náhodných setkáních.