Mateřská škola Za Školou 1, Ostrava - Zábřeh, příspěvková organizace

Příspěvková organizace vznikla 1.1.2003 sloučením čtyř mateřských škol: MŠ Za Školou, MŠ Tylova, MŠ Tarnavova a MŠ U Zámku. Kapacita všech škol je 317 dětí, z toho jedna třída pro dvouleté děti a dvě třídy logopedické.

PROVOZ MŠ V ČERVENCI A SRPNU 2019

Vážení rodiče, v měsíci červenci a srpnu 2019 budou mateřské školy naší příspěvkové organizace otevřeny takto:

ČERVENEC: MŠ ZA ŠKOLOU + MŠ TYLOVA

MŠ Za Školou bude zajišťovat provoz ve dne 8.7. - 28.7.2019 pro děti z MŠ Za Školou a

MŠ U Zámku.

MŠ TYLOVA  bude zajišťovat provoz ve dnech 8.7. - 28.7.2019 pro děti z MŠ TYLOVA a  MŠ TARNAVOVA.

SRPEN: MŠ U ZÁMKU + MŠ TARNAVOVA

MŠ U ZÁMKU bude zajišťovat provoz ve dnech 5.8. - 25.8.2019 pro děti z MŠ U Zámku a MŠ Za Školou.

MŠ TARNAVOVA bude zajišťovat provoz ve dnech 5.8. - 25.8.2019 pro děti z MŠ Tarnavova  MŠ Tylova.

V ostatních dnech v červenci a srpnu 2019 budou všechny mateřské školy uzavřeny.

Milí rodiče

Od 18.2.2019 můžete odhlašovat dítě ze stravování také mailem na adrese

Nutno uvést JMÉNO I VARIABILNÍ SYMBOL DÍTĚTE

a odhlásit den dopředu, nejpozději do 13:00 hodin.

V pondělí do 8:00 hodin.

Omlouvání telefonem nebo písemně do sešitu omluv platí i nadále.

Přijmeme učitelku na zástup do logopedické třídy

Přijmeme učitelku na 100% pracovní úvazek do logopedické třídy pro pracoviště v MŠ Tylova, Ostrava - Zábřeh. Jedná se o zástup za nemoc pravděpodobně do 31.8.2019. Podmínkou pro přijetí do pracovního poměru je splnění kvalifikačních požadavků dle zákona o pedagogických pracovnících - vysokoškolské vzdělání v oboru speciální pedagogiky. V případě zájmu zašlete životopis na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Městská policie

Úsek prevence a propagace Městské policie Ostrava dětem ze třídy Zajíček nabídne preventivní interaktivní hry 15.2. dopoledne v naší mateřské škole.

Pohádka

V úterý 19.2. pojedou děti ze třídy Kuřátko a Zajíček zajištěným autobusem do K-tria na divadelní představení "O kouzelném semínku". Budeme vybírat vstupné 50,- Kč, jelikož tuto akci Spolek rodičů nehradí. Dětem dejte vhodné oblečení.

Karneval

Podívejte kamarádi,

dneska máme karneval.

Děti,ty ho mají rády,

kdopak by se masek bál.

Letošní karneval s veverkou Terkou a myškou Klárkou se bude konat 14. února, dopoledne v naší mateřské škole. Vstupné za zábavný program hradí Spolek rodičů Mateřídouška. Připravte, prosím, dětem jednoduchou masku.

Zdravé zoubky

24. ledna proběhne v naší MŠ dentální instruktáž pod záštitou firmy Curadent. Studentky Lékařské fakulty Olomouc dětem názorně předvedou správnou techniku čistění zoubků. V tento den si všechny děti přinesou z domova svůj podepsaný zubní kartáček.

Vážení rodiče,

také v letošním školním roce můžete uplatnit slevu na daních za prokazatelně vynaložené výdaje za umístění dítěte v mateřské škole. Jedná se tedy o výdaje za tzv. školné.

Pokud máte zájem o uplatnění slevy na daních za rok 2018, můžete si vyzvednout žádost u p.učitelky ve třídě, nebo stáhnout na www.mszaskolou.cz ( tiskopisy ke stažení ). Na základě žádosti vám vystavíme potvrzení o celkové zaplacené částce za školné za rok 2018.

Vážení rodiče, vybíráme členský příspěvek SR na 2. pololetí, tj. 250,-Kč.

Barevný den bílý

Zábavný barevný den - bílý proběhne 23. ledna. Děti příjdou do MŠ a budou mít na sobě něco bílého.