Mateřská škola Za Školou 1, Ostrava - Zábřeh, příspěvková organizace

Příspěvková organizace vznikla 1.1.2003 sloučením čtyř mateřských škol: MŠ Za Školou, MŠ Tylova, MŠ Tarnavova a MŠ U Zámku. Kapacita všech škol je 317 dětí, z toho jedna třída pro dvouleté děti a dvě třídy logopedické.

V období vánočních prázdnin bude naše mateřská škola od 24.12.2018 do 1.1.2019 uzavřena.

Provoz bude zahájen ve středu 2.1.2019

Vánoční atmosféru zažijí děti ze třídy Zajíček v pátek 14.12. Žáci Základní školy Horymírova je pozvali na hudební pohádku O červené Karkulce. A také si společně zazpívají vánoční koledy.

Vánoční knihovna

Děti ze třídy Zajíček opět navštíví knihovnu v Ostravě - Zábřehu, na ulici Gurťjevova. Program bude zaměřen na vánoční zvyky a tradice. Tato akce proběhne 13. prosince dopoledne.

Vánoční dopoledne

11.12. dopoledne zažijeme s dětmi slavnostní atmosféru u vánočního stromečku. Poslechneme a zazpíváme koledy, rozbalíme dárky a ochutnáme vánoční cukroví. Tímto prosíme maminky o pár kousků cukroví. Děkujeme.

Mikulášská nadílka

Ve středu 5.12. navštíví naši MŠ Mikuláš s čertíky a andílky. Budou to žáci ZŠ Jugoslávská, kteří s námi spolupracují a podílejí se na této akci již tradičně. A protože jsou všechny naše děti hodné, jistě si zaslouží Mikulášskou nadílku.

OSTRAVA !!!

MŠ Za Školou1 ve spolupráci se Statutárním městem Ostrava pořádá

v rámci projektu:"Mámo, táto, společně, tvoří se nám báječně"

Vánoční dílničky

ve středu 28.11.2018

od 15.00 hodin

Srdečně zveme všechny děti, rodiče a rodinné příslušníky na tvořivé odpoledne,

během kterého si všichni společně vyrobíme roztomilé drobnosti.

Všichni jste srdečně zváni. Těšíme se na Vás.

Vánoční fotografování

27. listopadu se budou děti fotit. Zájemci, prosím, vyplňte objednávkový lístek, který je v každé šatně, a odevzdejte p. učitelce na třídě.

Divadlo v MŠ

Kulturní zážitek z divadelního představení dětem dopřejeme 15. listopadu. Přijedou k nám herci z divadelní agentury Valašská studna, s pohádkou "Skřítek Vítek a mlsné autíčko". Vstupné hradí Spolek rodičů.

Barevný den hnědý

Ve středu 14.11. proběhne zábavný barevný den hnědý - podzimníčkový. Děti příjdou do MŠ a budou mít na sobě něco hnědého.

Broučkiáda

Srdečně zveme rodiče na tvůrčí tvořivé odpoledne 8. listopadu. Vytvoříte si se svým dítětem broučka z papíru.

Výlet

Na další podzimní výlet pojedou děti ze třídy Zajíček 8.11., a to na Slezskoostravský hrad. V rámci výročí 100 let republiky tak děti poznávají naše blízké okolí. Dětem dejte jako vždy batoh, pláštěnku, pití.